SHOWROOM MARO

Záměrem investora obchodní společnosti Maro, sr.o., obchod a projekce bylo vybudování exkluzivního showroomu v Praze a představení „Nové tváře koupelen“. Jako místo byl vybrán obchodní prostor v komplexu River Garden v Praze Karlíně. Plocha prostoru je cca 700m2 s přímým vstupem z Rohanského nábřeží.

Velkorysé prostory přízemí administrativní budovy poskytly spoustu příležitostí na vytvoření „tak trochu jiného“ interiéru koupelnového studia, kde otevřenost celého prostoru podporuje jeho jedinečnou atmosféru. Zadání ztvárnění Nové tváře koupelen bylo zejména jak vyřešit poměrně velký prostor s požadavky na prezentaci, aby byla vyvážena jak estetická a funkční stránka, tak i marketingová. Aby si prostor zachoval svoji jednoduchost, vzdušnost, zároveň nabídl všechny produkty a vše zůstalo v rovnováze.

Jako nosný prvek prostoru bylo zvoleno dřevo a černá barva jak na truhlářských, tak zámečnických konstrukcích. Prostor je členěn do několika zón. Vstupní zóna obsahuje recepci, prostor funkčního wellness a otevřené „kostky“ z jednoduchých kovových profilů. Ty obsahují různé styly koupelen – industriální, minimalistická, retro…. V centru plochy je prezentační prostor pro klienty a architekty. Kdy pod středovým světlíkem můžete při výběru využívat denního světla a nepřeberné množství vzorků z portfolia společnosti Maro. V zadní části studia jsou umístěny administrativní prostory a 22 vzorových koupelen. Ty jsou vybaveny tím nejzajímavějším designem, co společnost nabízí.

 

Místo: River Garden, Praha – Karlín

Klient: MARO, s.r.o., obchod a projekce

Arch.studie: APROPOarch

Stupeň PD: DPS interiéru

Projekce: SAEM, s.r.o.

Gen.dodavatel stavby: PBW group, s.r.o.

Osvětlení: Hagos, s.r.o.

Foto: MgA. Adéla Vosičková

Datum: 2018