HOTEL PRESIDENT

Autorem konceptu je Akad.arch. Jaromír Pizinger z atelieru Morix. Byli jsem osloveni ke spolupráci na vypracování prováděcího projektu interiéru včetně koordinace s projektanty stavební části a ostatních profesí. Následně jsme prováděli autorský dozor na stavbě a řídili dodávku interiérových prací.

V této fázi se upravovalo v 1.NP – hotelové lobby, snídaňový prostor, konferenční sály, výtahové lobby, chodby a recepce. V 1.PP – toalety muži, ženy, invalidé a výtahové lobby.

Dispozičně byl prostor přepracován kompletně oproti původnímu stavu. Snaha byla o co největší otevření a propojení jednotlivých funkčních ploch v přízemí. Dominantou prostoru je „zlatá profilovaná stěna“ obíhající nad barem v lobby podél recepce a navádí návštěvníky směrem k výtahům. Stěna je zalamovaná jak horizontálně, tak vertikálně. V zalomení probíhá nasvětlení LED pásky. Recepce hotelu byla provedena v černém Corianu v kombinaci s palisandrovou dýhou. Tento typ dýhy se dále opakuje v dalších prostorech. Bar v Lobby byl obložen velkoformátovým keramickým obkladem s dekorem bílého mramoru Carrara. Stejný dekor je použit na dlažbě v recepci, na chodbě a ve výtahovém lobby. Police za barem jsou provedeny z HPL ve vysokém lesku v jemném béžovém odstínu s nasvětlenými plexi zády. Jako pochozí vrstva v lobby a snídaňové místnosti byl zvolen tištěný koberec s výrazným vzorem s převažující modrou barvou. Ten je doplněn čalouněným nábytkem v jemných béžových barvách. Atypické osvětlení bylo vyráběno na zakázku firmou Luxlighting.

Konferenční místnosti byly provedeny v jemných barvách a dominantou jsou závěsy a skládaný béžový koberec.

V 1.PP byli provedeny nově toalety. Pánským a invalidním toaletám dominuje bílá lesklá barva v kombinaci se stěrkou imitující beton. Dámské jsou naopak okázalé s dominantní zlatou barvou a speciální umyvadlovou stěnou v kombinaci Corianu a zrcadel. Na obklad podlahy a stěn byl použit velkoformátový keramický obklad v dekoru černého kamene.

Součástí zakázky bylo řešení informačního systému a loga pro Hotel President.

 

Místo: Praha 1

Klient: PRESIDENT HOTELS, s.r.o.

Arch.koncept: Akad.arch. Jaromír Pizinger, Morix, s.r.o.

Projekt interiéru, koordinace dodávky interiéru: APROPOarch

DSP/DPS: Casua, s.r.o.

Stav: zrealizováno

Datum: PD 2016, realizace 2017