Byt Praha Anděl

Byt se nachází v bytovém domě z 3.let min.století.. Návrh respektoval původní hodnoty bytu. Zachování dubových parket, repase dveří a okna. Nově navržené prvky korespondují s původním. Dům má unikátní stále funkční podlahové vytápění, které je národní technickou památkou.

Zadáním bylo upravit dispozice maloplošného bytu tak, aby vyhovovaly mladé majitelce bytu a investice nebyla náročná. V návrhu byla zvětšena koupelna a do ní přesunuta toaleta. Na místo stávající toalety byla umístěna pračka a komora včetně místa pro kolo. Důraz byl kladen na vyřešení skladovacích prostor. V chodbě proto vznikla velká šatní skříň v celé výšce místnosti, skříně byly umístěny i nad dveře a pod okno v hlavní místnosti. V pokoji je potom umístěno varné místo, spací, jídelní i pracovní prostor.

V koupelně byla navržen pololesklý obklad ve dvou odstínech šedé. Tmavší šedý odstín za umyvadlem ladí s použitým lakem na umyvadlové skříňce. Koupelnu doplňuje velké zrcadlo v rámu, které majitelka zakoupila v antiku.